Nanorúška SpurTex® PP Standard 50 ks

 
Akcia Zväčšiť
 
 • 1 z 3

Výhodné balenie 50 kusov ochranné 5vrstvové nanorúška s vysoko účinným filtračným nanomateriálom.

Dostupnosť Skladom (20 balení)
Bežná cena €35
Ušetríte €24,91 (–71 %)
Cena €8,41 bez DPH
€10,09    
Kód tovaru ROU_006
Značka Spurtex
Kategória Rúška a respirátory
 

NANORúška 5-vrstvové ochranné - balenie 50 kusov

Výhodné balenie 50 kusov ochranné 5-vrstvové nanorúška s vysoko účinným filtračným nanomateriálom.Technické dáta:

 • maximálna ochrana pred kvapôčkovou infekcou a minimalizácia šírenia infekcii, pokiaľ je užívateľ nakazený
 • efektivita filtrácie (BFE) je 99,73 %
 • rúška triedy II certifikované podľa EN 14683, vhodné aj pre zdravotnícky personál
 • anatomický tvar a mäkké okraje zaručujú komfort pri nosení
 • tvarovateľná časť okolo nosa
 • rúška sú jednorazové, ale v najnutnejších prípadoch je možné 2-3x sterilizovať pomocou dezinfikácie vhodné na nanovláknové produkty
 • český výrobca SPUR
 • biele gumičky z nylónu
 • balenie obsahuje 50 kusov

 

Ochranné peťvrstvové respiračné rúška s nanovlákennou membránou od českého výrobca Spur. Nanomateriál nano rúšok má overený záchyt 84 % pre častice s veľkosťou vírusovNano ústenka je vhodná pre všetkých, ktorí potrebujú vyšší stupeň ochrany (chronicky chorí, rizikové skupiny, alergici a astmatici). Nanovláknové rúška sú jednorazové a majú vyztužený ohýbateľný okraj, ktorý sa jednoducho prispôsobí akémukoľvek tvaru tváre.

Nanovláknové ústenky Spur sú jednorazové, obsahujú nanovláknový filter a slúžia na profesionálnu ochranu pred vírusmi, baktériami ale aj smogom a alergénmi. Pri filtrácii najmenších častíc (vírusov) bola prekázaná u použitého nanomateriálu filtračná schopnosť 84 %, ktorá spĺňa FFP2. Pre plnú filtračnú schopnosť je potrebné dobre rúška vytvarovať okolo tváre, aby tesnili. Meranie filtračnej účinnosti bolo robené v ÚCHP AV ČR, protokol o meraní je z dňa 1.4. 2020. 

 

Technický list

Certifikát

Prohlášení o shodě

 


Ako funguje nanovláknová membrána v antivírusovej ústenke SpurTex®?

Nanovlákno je 1000krát tenšie ako ľudský vlas a normálnym okom je neviditeľné. V Českej republike sme experti na nanovlákna a ako prvý na svete v roku 2004 v Liberci bol vyvinutý prístroj na priemyselnú výrobu nanovlákien. Väčšina výrobcov dnes používa pre výrobu nanovlákna technológiu meltblown, česká firma Spur vyrába nanovlákna pomocou elektrospinningu, vďaka tomu sú schopní vyrobiť vlákna ďaleko tenšie a docieliť tie najväčšie filtračné schopnosti.

Z nanovlákien sa upradie nanovláknová membrána, ktorú si môžeme predstaviť ako veľmi hustú sieť alebo filter. Otvory v tomto filtri sú tak malé, že molekula vzduchu nimi prejde, ale baktérie, vírus či alergén nie. Nanovláknová membrána má otestovaný záchyt submikronových častíc (10 – 400 nm) a je teda ideálna pre záchyt najrôznejších baktérii a vírusov (vir SARS-CoV-2 má udávanú reálnu veľkosť od 80 do 150 nm).

O materiále

Materiál SpurTex® VS L2 V1, z ktorého je Nanorúška vyrobená plno vyhovuje požiadavkám na materiál podľa európskej normy EN 149:2001+A1:2009 pre filtračné polomasky proti časticiam a spĺňa kvalitatívnu triedu FFP2. Materiál SpurTex® VS L2 V1 však naviac vďaka unikátnym vlastnostiam nanovláknovej filtračnej vrstve vykazuje vynikajúcu účinnosť záchytov v oblasti ultrajemných častíc (10 – 400 nm) a je teda ideálna pre zachytenie najrôznejších baktérii a vírusov (vir SARS-CoV-2 má udávanú reálnu veľkosť od 80 do 150 nm). Týchto filtračných vlastnosti je súčasne dosahované pri veľmi nízkych tlakových stratách, čo nielen podstatne zvyšuje komfort dýchania pri nosení Nanorúška, ale súčasne znižuje tlakovú stratu medzi okrajom Nanorúška a tvárou, čím znižuje riziko priechodu nežiaducich častíc týmto priestorom.

Žiadne chemikálie

Antivírusové rúška Spur s nanovláknom fungujú na princípe mechanickej bariéry. Nie sú tu použité žiadne chemické látky.

Spur vás efektivne ochraní pred:

 • smogom
 • alergénmi
 • peľom
 • baktériami
 • vírusmi 
 • plesniami

 

Veľkosť rúška

70 mm x 170 mm 

Údržba rúška

Nanorúška z filtračnej textílie SpurTex® VS je kategorizovaná ako jednorazový materiál. Jej unikátna filtračná vlastnosť je zachovaná len po veľmi obmedzenú dobu v závislosti na prostredí, v ktorom je používaná. Pri bežnom používaní totiž u Nanorúška dochádza po 3-8 hodinách k významnému zakoncentrovaniu nebezpečných častíc (baktérie, vírusy atď.) v špeciálnom nanovláknovom filtri a v kontaminovanom prostredí je teda nutné ju často meniť. Samotná nanovláknová štruktúra nie je ošetrená žiadnou antimikrobiálnou úpravou.

Ako sterilizovať rúško

Nedoporučuje sa pranie ani žehlenie materiálu. Doporučený spôsob sterilizácie je pomocou germicidných (UV-C) lámp či oxidačným sterilizátorom (20 minút z každej strany). Rúško je možné sterilizovať aj ľahkým postriekaním ethanolom, rúška sa nesmú ale premočiť a musíte ich potom nechať úplne uschnúť. Takto je možné sterilizovať rúšku 1-3x. Nedoporučuje sa sterilizácia parou. Ostatné metódy sterilizácie je nutné riešiť s výrobcom.


Hmotnosť 0.3 kg
Veľkosť univerzálna

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.