Respirátor FFP2 MOLAXISI oranžový - 20 ks

 
Zväčšiť
 

Respirátor FFP2 MOLAXISI v oranžovej farbe

5-vrstvový filtračný respirátor zamedzujúci prieniku (min. 95%) mikroorganizmov (baktérie, vírusy, spóry plesní), znečisťujúcim látkam (aerosólové a prachové častice, voľne polietavý prach) a tiež výparom.

  • Certifikácia: EN 149:2001+A1:2009
  • Uvedená cena je za 1 ks
  • Minimálne objednateľné množstvo je 20 ks
Dostupnosť Skladom (>100 ks)
Cena €0,30 bez DPH
€0,36    
Kód tovaru RESP_MOL_ORANZ-Y-20
Značka MOLAXISI
Kategória Rúška a respirátory
 

Respirátor MOLAXISI triedy FPP2 v oranžovej farbe

Jednorazový 5-vrstvový filtračný respirátor zamedzujúci prieniku (min. 95%) mikroorganizmov (baktérie, vírusy, spóry plesní), znečisťujúcim látkam (aerosólové a prachové častice, voľne polietavý prach) a tiež výparom. V nosnej časti je všitá pružná spona, ktorá umožňuje presné a tesné usadenie masky na tvár. Maska má aj dve jemné gumičky okolo uší, ktoré nedráždia ani tú najjemnejšiu pokožku.

  • Aktívna filtrácia podľa certifikácie EN 149:2001+A1:2009
  • Filtračný efekt ≥95 %
  • Pružná nosová spona pre lepší dosah a výbornú tesnosť
  • Materiál: bavlna + netkaná látka
  • Farba: oranžová
  • Veľkosť: univerzálna
  • Obsah balenia: 20 ks v balení, pričom každý respirátor je balený samostatne


Neobsahuje výdychový ventil a je možné ho teda použiť na bežné nosenie namiesto látkových rúšok avšak s oveľa väčšou efektivitou.


Certifikát

Návod na použitie


AKO SA O RESPIRÁTOR STARAŤ?

Respirátor je jednorazová pomôcka, ktorú treba po použití alebo po kontaminácii zlikvidovať. Pokiaľ nedôjde k poškodeniu respirátora, pohybuje sa doba použiteľnosti v poriadku hodín, väčšinou vydrží osemhodinovú smenu. Respirátor možné opakovane sňať a znovu nasadiť, ale je potrebné manipulovať s ním tak, aby sa človek nedotýkal prednej časti a nekontaminovali respirátorom povrchy. Respirátor sa ovláda za šnúrky či za gumičky. Respirátory nie sú určené na dezinfekciu.

SPRÁVNE NASADENIE MASKY

Pred prvým použitím je nutná dôkladná hygiena rúk pomocou mydla a teplej vody. Po umytí rúk priložte vrchnú časť respirátora k tvári a následne pritlačte na tvár jeho spodnú časť. Keď respirátor dokonale priľne k vašej tvári, upravte elastické popruhy tak, aby ho udržiavali v bezpečnej polohe. Správne nasadená ochranná maska ​​musí tesne doliehať k tvári a má zakrývať ústa, nos i bradu. Muži by mali byť oholenie, pretože brada môže spôsobiť netesnosti. Pri snímaní masky sa dotýkajte iba popruhov, nie časti, ktorá filtruje vzduch.

UCHOVÁVANIE RESPIRÁTOROV

Ideálnym riešením je uzavrieť čisté respirátory do uzatvárateľnej plastovej krabice, ktorá bola pred vložením respirátorov dezinfikovaná. Prípadne je možné vložiť respirátory do uzatvárateľných igelitových sáčkov. Pamätajte však, že pri akejkoľvek manipulácii s čistými respirátory by ste mali mať dezinfikované ruky (prípadne používať jednorazové rukavice). Respirátory uchovávajte v teplote medzi -5 až 25 stupňami Celzia a pri relatívnej vlhkosti nižšej ako 80%. Uchovávajte mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, zdrojov vysokej teploty a pár rozpúšťadiel.

VAROVANIE A OBMEDZENIA
Pred použitím si dôkladne prečítajte všetky pokyny a uistite sa, že máte produkt správne nasadený. Produkt nesmie byť nikdy upravovaný. Pred použitím skontrolujte látku, či nie je poškodená, čo by mohlo ovplyvniť ochrannú funkciu respirátora. Poškodené respirátory vymeňte. Pri odstraňovaní kontaminovaných respirátorov treba postupovať opatrne, aby nedošlo ku kontaminácii užívateľa nebezpečnými látkami. Ak sú respirátory znečistené, treba pred odstránením masky dodržiavať dekontaminačné postupy.

Hmotnosť 0.008 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.