Spurtex SPUR Nano respirátor 5 ks

 
Zväčšiť
 

Nanovlákenný respirátor SPURTEX® s vírusovým záchytom 98,5% určený pre všetkých, ktorí potrebujú vyšší stupeň ochrany. Balenie 5 kusov.

Dostupnosť Skladom (41 balení)
Cena €8,42 bez DPH
€10,10    
Kód tovaru RESP_NANO
Značka Spurtex
Kategória Rúška a respirátory
 

Nanovlákenný respirátor SPURTEX® s vírusovým záchytom 98,5% FFP2

 • Respirátor s českou nanomembránou
 • Jedná sa o respirátory FFP2 (potrebná účinnosť normy 94%, reálne nameraná 98,5%)
 • Vďaka nízkemu tlakovému odporu umožňujú ľahké dýchanie
 • Jednorazový rýdzo český respirátor bez ventilu (tento typ je všeobecne odporúčaný)
 • Ľahký a priedušný

 

Nano respirátor Spurtex má overený záchyt 98,5% pre submikrónovej častice vrátane častíc veľkosti vírusov. Nano respirátor je vhodný pre všetkých, ktorí potrebujú vyšší stupeň ochrany (napríklad zdravotnícky personál, chronicky chorí, rizikové skupiny, alergici či astmatici). Nanovlákenné respirátory sú jednorazové a majú vystužený ohýbateľný okraj, ktorý sa ľahko prispôsobí akémukoľvek tvaru tváre.

 

Nanovlákenné respirátory SPUR sú jednorazové. Obsahujú nanovlákenný filter a slúži pre profesionálnu ochranu pred vírusmi, baktériami ale aj smogom a alergény.

Pri filtrácii najmenších častíc (vírusov) bola u použitého nanomateriálu preukázaná filtračnú schopnosť 98,5%, ktorá spĺňa FFP2 a sú plne certifikované podľa normy EN 149: 2001 + A1: 2009.

 

Certifikát

NÁVOD NA POUŽITIE

Technický lisť
Vyhlásenie o zhode

 

 

Výhody nano respirátora Spurtex:

 • možnosť skladovať 5 rokov nepoužité
 • filtračná účinnosť nanoštruktúrou membrány 98,5%
 • bez výdychového ventilčeka
 • jednoduché uchytenie na gumičky za uši
 • ľahké dýchanie vďaka nízkemu tlakovému odporu
 • tvarovateľný pásik v oblasti nosa zaistí priľnavosť k tvári
 • materiál šetrný k prírodey

 

Filtračné vlastnosti respirátora SpurTex® V100 FFP2 NR českej výroby

Respirátor SpurTex® V100 je vyrobený z materiálu SpurTex® PP L2 V1, ktorý spĺňa požiadavky na materiál, ako ich stanovuje európska norma EN 149: 2001 + A1: 2009 pre filtračné respirátory proti časticiam, a zodpovedá tak parametrom kvalitatívnej triedy FFP2. Materiál SpurTex® PP L2 V1 navyše disponuje unikátnymi vlastnosťami nanovláknité filtračnej vrstvy, ktorá má vysokú účinnosť záchytu ultrajemných častíc (20-400 nm), čo ju robí vhodnou na záchyt baktérií a vírusov (u vírusu SARS-CoV-2 sa udáva reálna veľkosť cca 80 nm). Tieto filtračné vlastnosti však nemajú za následok vysoké tlakové straty, čo jednak výrazne zvyšuje pohodlie počas dýchania, jednak minimalizuje prienik vzduchu medzi tvárou a okrajom respirátora. Tým sa znižuje riziko prieniku nežiaducich pevných častíc a mikroorganizmov skrz tento priestor.

Merané pri užití troch vzoriek respirátora v skúšobnom laboratóriu Výskumného ústavu bezpečnosti práce (VUBP) akreditované ČIA podľa ČSN EN ISO / IEC 17025: 2018 (protokol o skúške č. 495/2020, ktorý bol použitý pre certifikát č. VUBP / 058/2020)

 

Dlhá životnosť respirátorov FFP2

Ďalšou veľkou výhodou respirátorov SpurTex je to, že nestrácajú účinnosť ani pri dlhodobom skladovaní. Ich životnosť preto činí 5 rokov, čo je v porovnaní s podobnými produktmi na trhu úplne unikátny.

Nanomembrána, ktorú respirátory SpurTex disponujú, využíva nanovlákna a funguje len na princípe mechanického záchytu, nie elektrostatického náboja, ako tomu býva v prípade bežných respirátorov, ktoré následkom toho strácajú počas užívania svoju energiu, a poťažmo aj schopnosť efektívne zachytávať ultrajemné častice.

 

Ako funguje membrána z nanovlákien v nanorespirátoru SpurTex®?

Nanovlákno je tisíckrát tenšie ako ľudský vlas a voľným okom ho nezachytíte. Patríme k svetovým expertom na nanovlákna, pričom v roku 2004 bol v Liberci vynájdený vôbec prvý prístroj na svete na priemyselnú výrobu nanovlákien. Zatiaľ čo veľká časť firiem vyrába nanovlákna s pomocou technológie meltblown, naša česká firma SPUR využíva technológiu elektrospinningu. To nám umožňuje vyrábať ďaleko tenšie vlákna a dosiahnuť najvyšších filtračných schopností.

Z nanovlákien sa najprv upřede nanovlákenná membrána, ktorá sa podobá veľmi hustej sieti či filtra. Otvory v tomto filtri sú tak drobné, že nimi prejde maximálne molekula vzduchu, zatiaľ čo baktérie, vírus a alergény nie. Nanovlákenná membrána má otestovaný záchyt submikrónových častíc (10 až 400 nm), a je preto ideálny ako filter proti najrôznejším baktériám a vírusom - napríklad vir SARS-CoV-2 má udávanú veľkosť od 80 do 150 nm.

(Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=dUWVkEH4x3o)

Kompletného tesnenie respirátora možno dosiahnuť len pri používaní na hladko oholené tvári. Fúzy znemožňujú plné priľnutie respirátora k tvári, čím výrazne redukujú efektívnosť filtračného materiálu.

 

Ako respirátor SpurTex® V100 FFP2 NR správne používať?

Najprv sa ubezpečte, že sú respirátor aj celé balenie nepoškodené.
Respirátor si priložte na tvár tak, aby dokonale zakrýval ústa aj nos. Upevnite ho s pomocou gumičiek.
Tesnosť priľnutie zvýšite pritiahnutím ohybného kovového pásku.


Ako dlho môžem jednorazový nanorespirátor FFP2 používať?

Nanovlákenné respirátory SpurTex poskytujú spoľahlivú ochranu počas celej 8 hodinovú pracovnú zmenu. Toto obdobie však môže byť výrazne kratšia pri používaní respirátora v mikrobiologickú silne aktívnom prostredí (baktérie / vírusy), v závislosti na miere kontaminovaniu. Dôvodom je riziko zakoncentrovaniu nebezpečných častíc na povrchu respirátora.

 

Materiál a vlastnosti nanorespirátoru Spurtex

Materiál SpurTex® PP je 5-vrstvový laminát z netkaných polypropylénových textílií a špeciálne vyvinuté aktívnej nanovláknité filtračnej vrstvy z polyméru PVDF (Polyvinylidénfluorid), ktorá sa vyrába za pomoci najmodernejšej technológie zvlákňovania polymérneho roztoku v elektrostatickom poli.

Upozorňujeme, že respirátory SpurTex® V100 FFP2 NR neobsahujú extra krehká Borosilikátové mikrovlákna, ktorá bývajú použitá v bežných ochranných prostriedkoch pre dýchacie orgány, aj napriek tomu, že je známy ich negatívny vplyv na životné prostredie a ľudské zdravie. Vďaka pevnej fixácii nanovláknité filtračné polymérne vrstvy sú zaručené vynikajúce mechanické vlastnosti finálneho produktu a zároveň je eliminovaná možnosť poškodenia ultra jemných polymérnych nanovlákien počas manipulácie a používanie.

Povrchové vrstvy z netkaných polypropylénových textílií, ktoré sú v styku s pokožkou, nedráždi kožu a disponujú príslušnými odbornými posudkami.

Nanorespirátor FFP2 na cesty lietadlom, autobusom aj vlakom

Klimatizácia používané v lietadlách, autobusoch a vlakoch nie sú schopné spoľahlivo filtrovať vírusy a baktérie. Aj preto vrelo odporúčame chrániť sa pri cestovaní respirátorom SPUR z nanovlákien.

Ako o respirátor Spurtex správne starať

Aj napriek tomu, že sa jedná o jednorazový výrobok, v nutných prípadoch je možné respirátor sterilizovať s pomocou germicídne (UV-C) lámp a používať ho opakovane, a to 3krát až 5krát. Ide najmä o situácie typu epidémie či pandémie, kedy je nedostatok ochranných dýchacích pomôcok, alebo pri práci v prostredí so silnou koncentráciou baktérií a vírusov. Ako sterilizáciu možno použiť dezinfekciu pre respirátory a rúška v podobe spreja 100 ml 70% etanol.

Dôrazne neodporúčame sterilizovať produkt parou, žehlením ani praním. Ďalšie postupy pri núdzovej sterilizácii je nutné riešiť s výrobcom.

 

 

Veľkosť a hmotnosť respirátora

 

maximálne rozmery

(V milimetroch)

hrúbka

(mm)

hmotnosť

(g)

§ zložený stav

115 x 165

2-4

5,8-6,8

§ rozložený stav (orientačné údaje, merané pri vytvarovanie na na tvári)

 

190 (od koreňa nosa pod bradu) x 130 (medzi lícnymi kosťami)

 

 

 

 

 

Upozornenie

Respirátor neslúži ako ochrana proti plynom. Minimálne množstvo kyslíka v danom prostredí je 17%. Pri nesprávnej aplikácii či použitie produktov z materiálu SpurTex® VS výrobca nenesie zodpovednosť za škody takto spôsobené, vrátane ušlého zisku, straty dobrej povesti a pod.

 

O spoločnosti SPUR

Spoločnosť SPUR zo Zlína začala pôsobiť na trhu od roku 1992, kedy sa zaoberala hlavne výrobou produktov z plastu. Nasledovalo niekoľko rokov intenzívneho výskumu v oblasti nanotechnológií, ktorého výsledky sme prvýkrát predstavili verejnosti na veľtrhu Nanotech 2012 v Japonsku.
Pri prezentácii sme zdôraznili predovšetkým nami navrhnutú výrobnú linku pre prípravu nanovlákien SPIN Line.

Od roku 2018 sme pokračovali vo výskume a testovaní, a to v Centre polymérnych systémov UTB, ktoré sa venuje vývoju a vlastnej výrobe nanovlákien. V marci 2020 bola zahájená sériová výroba nanomateriálu za podpory Ministerstva priemyslu a obchodu a CzechInvest, ktoré nám poskytli cennú podporu v podobe poradenstva a konzultácií.

 

Súčasťou výrobného programu ochranných pomôcok sú jednak certifikované respirátory a rúška z nanovlákna, vyrábané na automatoch, jednak špeciálne šité nanoroušky SpurTex vhodné pre dospelých i deti, ktoré tvorí z 97% prírodný bio materiál viskóza. K prednostiam týchto rúšok patrí priedušnosť, komfort a tesné priľnutie k tvári, a tým aj maximálna ochrana proti vírusom a baktériám.

Súčasťou nášho portfólia sú tiež filtračné materiály s nanoštruktúrami SpurTex. Spoločnosť SPUR je významným členom Asociácie nanotechnologického priemyslu SR


a súčasťou projektu Česko je nano.

Hmotnosť 0.05 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.