L-Arginín + L-Citrulín Exclusive - 100 ks

 
Zväčšiť
 
Golden Nature Exclusive Arginín + Citrulín je efektívna kombináciou dvoch aminokyselín s vysokým obsahom v jednej kapsuli - 700 mg.

Účinky Arginínu a Citrulínu v ľudskom organizme:
 
  • Podpora náležitých funkcií centrálnej nervovej sústavy
  • Zachovávajú obranné systémy tela
  • Napomáhajú organizmu zbavovať sa škodlivých látok
  • Podpora vazodilatácie (rozširovanie ciev) a prietok krvi

Obsah balenie: 100 kapsúl
Dostupnosť Skladom (2 balenie)
Cena €13,94 bez DPH
€16,73    
Kód tovaru VIT_GN046
Značka Golden Nature
Kategória Doplnky stravy
 

Golden Nature Exclusive Arginín + Citrulín je efektívna kombináciou dvoch aminokyselín s vysokým obsahom v jednej kapsuli - 700 mg.

L-Arginín patrí medzi semiesenciálne aminokyseliny. To znamená, že si ho telo v určitých prípadoch nedokáže vyrobiť v dostatočnom množstve samo. Môže to tak byť v období rastu, v starobe alebo pri väčšej fyzickej záťaži. Arginín má v organizme dôležité funkcie. Je nevyhnutný pre produkciu tzv. oxidu dusnatého (NO). To je molekula, vďaka ktorej si môžu všetky bunky navzájom vymieňať informácie. Ďalej NO zaisťuje rozširovanie ciev, lepšiu reguláciu prietoku krvi riečiskom a zdravú hladinu krvného tlaku. K tomu navyše Arginín podporuje obranné systémy tela a náležitú funkciu centrálnej nervovej sústavy.

L-Citrulín je ďalší druh aminokyseliny, ktorá je niektorými svojimi vlastnosťami podobná Argininu, avšak v istých ohľadoch sa líši. V tele vzniká prirodzene ako vedľajší produkt pri enzymatickej premene Argininu na oxid dusnatý. Je významnou súčasťou tzv. močovinového cyklu, ktorý napomáha organizmu sa zbaviť škodlivých látok. Rovnako ako Arginín podporuje vazodilatáciu (rozšírenie ciev) a prietok krvi.

Citrulín vo väčších dávkach dokáže zvýšiť úroveň samotného Arginínu v krvi, a tým zlepšiť produkciu oxidu dusnatého. Vzhľadom na to, že sa Citrulín na Arginín postupne rozkladá, jeho schopnosti pocítime neskôr, avšak jeho hladina bude vyššia po dlhšiu dobu. Z tohto dôvodu je kombinácia Argininu a Citrulínu vhodná na zabezpečenie okamžitého fungovania, ale zároveň aj pre dlhodobejší efekt.

 Zloženie v jednej kapsule:

L-Arginín HCL - 350 mg
L-Citruline Malate 2:1 - 350 mg
Transparentná rastlinná (HPMC) kapsula

Obsah balenie: 100 ks

Odporúčané dávkovanie: Užívajte 2-4 kapsule 1x denne, zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Upozornenie:

Výživový doplnok s aminokyselinami. Výživový doplnok neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ukladajte mimo dosahu detí. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným svitom. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie 4 kapsule. Nie je vhodné kombinovať s alkoholom. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedenom na obale. Vyrobené v ČR.


SK_HP_banner_velkoobchod

Hmotnosť 0.12 kg
Obsah balenia 100 kapsúl

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.