Novo v ponuke nitrilové rukavice easyCARE od overeného dodávateľa ZARYS! Osobný odber už od 125€

5 tipov, ako prežiť Vianoce 2020 a vstúpiť do nového roka 2021 v zdraví

Nech sa stane, čo sa stane, je jasné, že Vianoce 2020 budú iné, ako na aké sme zvyknutí. Aj cez rôzne opatrenia a obmedzenia ľudia aj tak budú chcieť stráviť advent, uctiť vianočné sviatky a osláviť nový rok s blízkymi.

Aby sme mohli Vianoce a Silvester stráviť s rodinou a nie v karanténe alebo dokonca v nemocnici, je nutné naďalej dodržiavať „zlaté“ hygienické zásady. Ktoré sú to a ako ich aplikovať behom vianočného obdobia, vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 

1. Predvianočné nákupy

Či už vyrazíte do obchodných centier pre vianočné darčeky alebo do supermarketu pre zásoby potravín, všade  sa stretávate s väčšou koncentráciou ľudí a budete čeliť vyššiemu riziku koronavírusovej infekcie.

Samozrejmosťou by preto malo byť nielen nosenie rúška alebo respirátoru, ale aj dôkladná dezinfekcia rúk. Pri vstupe a východu z predajne vždy použite bezdotykový dávkovač dezinfekcie, behom manipulácie s tovarom potom plastové sáčky alebo hygienické rukavice.

gifts-3835455_1920

 

2. Adventné trhy

Čo by to boli za Vianoce bez horúceho vína alebo punču.

Pokiaľ sa predsa len rozhodnete tento rok na vianočné trhy vyraziť, dodržiavajte 2 metrové rozostupy, noste rúška alebo respirátory a ideálne zvýšte ochranu seba aj ostatných s pomocou tvárového štítu. Ten príde obzvlášť vhod, keď si budete chcieť vypiť punč, ale pritom nenakaziť okoloidúcich a príbuzných. S lepším pocitom si horúci nápoj vychutnáte z bezpečnej vzdialenosti a mimo davy.


fair-3872942_1920 (1)

3. Vianočné návštevy

Vianoce sú sviatkom, kedy sa každoročne schádza ako najbližšia rodina, tak vzdialenejší príbuzní, priatelia a známi. Mnohý z nás toto stretnutie radšej vynechajú, iní by chceli aspoň na chvíľu pozdraviť blízkych, s ktorými sa v priebehu roka nestretnú.

Hlavne u starších príbuzných však buďte maximálne opatrný. Pozdravte sa radšej krátko, dodržte rozostupy, noste rúška, a pokiaľ si budete chcieť potriasť rukou, nezabudnite si pribaliť rukavice a dezinfekciu na ruky.

TIP: pri návštevách v domovoch seniorov a podobných zariadeniach vám môže prísť vhod ochranná kombinéza.

 christmas-791110_1920

4. Polnočné omše v kostole

Aj polnočné omše – pre veriacich jedna z najdôležitejších udalosti roka – zostáva kvôli pandémii koronavírusu tento rok v ohrození. Zatiaľ nikto presne nevie, či a v akej podobe sa budú bohoslužby v období Vianoc konať.

 lappland-sweden-1938531_1920

5. Silvestrovské oslavy

Tiež nad oslavami posledného dňa nevyspytateľného roku 2020 visí naďalej otáznik. Pre radu Slovákov a Čechov bude tohtoročný Silvester v znamení stretnutia v úzkom kruhu rodiny alebo priateľov. Aj v alkoholovom opojení dodržiavajte všetky vyššie uvedené doporučenia, aby ste do nového roka vstúpili v pozitívnej nálade a nie s pozitívnym testom na COVID-19.

sparkler-3897468_1920

Príjemné prežitie vianočných sviatkov v zdraví vám praje tím ALFI Corp.!